Tabelacılık

Tabelacılık

Tabelacılık geçmiş yüzyıllardan beri reklam ve tanıtım araçlarında ilk kullanılan ürün olarak bilinir. Tabelacılık mesleği ülkemizde ilk zamanlarda ermeni, Rum ve Yahudiler tarafından icra edilmiş olup sonrasından bu mesleği icra edenlerin yanında çalışan Türkler ile de devam etmiştir. Geçmişte bir boya ve fırça sahibi olmak tabelacılık için yeterliydi. Hatta kimi tabelacılar yurdu karış karış gezerek görevlerini yaparlardı. Sonrasından çeşitli metal, plastik ya da ağaç olan belli ebatlara sahip malzemelere yapılması bu malzemelere tabela adı verilmesine neden oldu.

Tabelacılık mesleği geçmişten gelen en etkili tercihler içinde yer almaktadır. Her ne kadar gelişen teknoloji ile artık geçmişteki gibi bir boya ve bir fırça ile meslek icra edilmese de günümüzde bu sanatı yapanların birçoğunun da mesleğe başlangıcı bu şekilde olmuştur.

Tabelacı
Tabelacılık

 

Tabela Çeşitleri

Tabelalar küçük mahalle dükkânlarında büyük binalarda bulunan holdinglere kadar herkes için gerekli olan ürünlerdir. Gelişen teknoloji tabela üretimlerinde de farklılıkları beraberinde getirdi. Led, neon gibi ışıklı tabelaların yanı sıra cephe kaplama, ağaç kaplama, strafor harf kesimli, lazer gravür, cam kaplama ve buna benzer birçok farklı çeşit ile de sunulabiliyor. Gerçekleştirmek istediğiniz tabela firmanız içinde oldukça önemlidir. Firmanın prestijine ya da satış yapılan ürün çeşidine göre değişen tabelalar arasından seçiminizi yaparak uygulamayı hayata geçirebilirsiniz.

Tabelalar firmanın ya da dükkânın varlığını işaret eden ve bulunurluğunu artıran etkenler olmak ile beraber tanıtım içinde önemlidir. Bu sebep ile tabela seçimlerinizde dikkatli tercilere yer açarak sizin için en uygun olanı belirlemeniz de önem taşır.

 

Tabela Nereden Yaptırabilirim?

Firmanız ya da dükkânınız için son derece önemli olan tabela seçimleri kadar tabelayı yaptıracağınız yerde bir o kadar önem taşır. Bu konusunda uzman ve deneyim sahibi olan firmamızdan destek alabilirsiniz. Uygun fiyat seçenekleri ile sunulan ürünlerimiz arasından seçim yaparken profesyonel olan ekibimizden de yardım almanız mümkün. Tercih ettiğiniz tabela ile ilgili tüm detayları incelikle hazırlayan personelimiz istediğiniz forma sahip olan ve istediğiniz özellikleri sunan tabelaya kısa sürede ulaşmanızı sağlar.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÜCRETSİZ ÖLÇÜ VE
KEŞİF İÇİN SİZİ ARAYALIM

    WhatsApp WhatsApp Hizmet Talep Hattı