Tabelalarda Kullanılan Malzemeler Ve Yapım Aşamaları

Tasarım

Tabela üzerinde yazı, resim ve logo gibi şekillerin olduğu levhalardır. Bu levhalar bilgi verme ve tanıtma amaçlı kullanılmaktadır. Günümüz rekabet ortamında aynı ürünün pazarlamasını yapan işyerleri birbirlerine fark atmak maksadıyla farklı arayışlara girmekteler. Bu arayışlardan biri de mağaza önünde ve içerisinde bulunan farklı tasarım tabela ürünleridir. Tabelalarda kullanılan malzemeler ve yapım aşamaları önemli bir husustur. Tabelalar dış mekânlar için hazırlandıklarından gayet sağlam ve dayanıklı hazırlanıyorlar. Tabelanın ana malzemesini metal, ahşap, cam, sert plastikler oluşturur.  Kullanılan malzemenin her şeyden önce kaliteli olması gerekir. Tabelada kullanılan malzemeler ve yapım aşamaları kolay gibi gözükse de zor bir çalışmadır. Büyük bir özen gerektiren iştir.

Tozlu Reklam
Tabelalarda Kullanılan Malzemeler Ve Yapım Aşamaları

Dayanıklı Tabelanın Önemi

Tabelalar çoğunlukla dışarıda kullanıldıkları için dayanıklı ve sağlam malzemelerden yapılması gerekir. Aksi halde olumsuz kazalara ve kötü kullanımlara sebebiyet verebilir. Bunun için tabelalarda kullanılan malzemeler ve yapım aşamaları son derece önemli bir konudur. Kullanılan malzemenin kaliteli olmasının yanında tabela hazırlandıktan sonra üzerindeki yazıların yazılış şekli, boyutları, şekil zemin ilişkisi, renk seçimi son derece önemlidir. ayrıca kullanılan logo ve resimlerin dikkat çekici ve anlamlı olması gerekir. Ayrıca tabelanın ışıklandırılması daha fazla ilgi çekecektir.  Tabelalarda kullanılan malzemeler ve yapım aşamaları büyük bir hassasiyet ve tecrübe isteyen işlerdir.

Tabela Yapılmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tabelacılık sektörü son zamanlarda büyüyerek ve gelişerek ilerleyen bir alandır. Bunun için herkes farklı olmak için çeşitli tabela sistemleri hazırlamaktalar. Tabela hazırlarken tabelanın boyutu ve tanıtmak istediği ürünü iyi yansıtması gerekir. Bunun için tabela hazırlamak ince işçilikli bir iştir. Tabelalarda kullanılan malzemeler ve yapım aşamaları sırasında öncelikle iyi bir tabela firması seçilmesi gerekir. Tabelada kullanılacak malzeme ve tabelanın boyutu en başta belirlenmelidir. Ardından tasarlaması ve kullanılacak şekiller, yazılar nasıl olması noktasında ayarlanmalıdır. Dikkat çekmek isteyen işyerleri farklı olmak adına ışıklandırma ve hareketli tabelalarda yapabilirler. Tabelalar mağaza ve dükkân içerisinde bulunan ürünleri temsil ettikleri için ürünlerle birbirini tamamlaması ve ayrık olmaması gerekir. Yani mağaza ile tabelanın birbirini tamamlaması gerekir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÜCRETSİZ ÖLÇÜ VE
KEŞİF İÇİN SİZİ ARAYALIM

    WhatsApp WhatsApp Hizmet Talep Hattı